Home / Wydarzenia lokalne / Zdolni uczniowie noworudzkich szkół

Zdolni uczniowie noworudzkich szkół

Duży sukces odnieśli uczniowie Miejskiego Zespołu Szkół nr 1 w dzielnicy Drogosław w Ogólnopolskim konkursie „Pamięć o Powstaniu i Powstańcach Styczniowych” . Konkurs ogłosiło Muzeum Niepodległości w Warszawie.
15 października nasi uczniowie uczestniczyli w uroczystym podsumowaniu konkursu i wręczaniu nagród. Uczennica Gimnazjum nr 3, Martyna Kurasińska, zdobyła pierwszą nagrodę za pracę dokumentującą więzienie generała Mariana Langiewicza (dyktatora powstania) w twierdzy Josefov k. Jaromera w Republice Czeskiej. Natomiast uczeń Szkoły Podstawowej nr 6, Łukasz Majchrzak, otrzymał wyróżnienie za plastyczny projekt okolicznościowej kartki upamiętniającej 150 rocznicę wybuchu Powstania Styczniowego. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i liczne nagrody książkowe, które odebrali z rąk dyrektora Muzeum, dr-a Tadeusza Skoczka. Organizatorzy wysoko ocenili poziom dokumentacyjny prac. Szczególnie podkreślono to, że o niektórych z opisanych miejsc nie wiedzieli nawet wytrawni znawcy omawianego tematu.
na podstawie informacji
Pani Teresy Fereżyńskiej
Anna Szczepan
Na zdjęciu
Laureaci konkursu Łukasz Majchrzak i Martyna Kurasińska z opiekunem Panią Teresą Bazałą przed Muzeum Niepodległości w Warszawie.