Home / Kultura / Wystawa fotograficzna „Moje Miasto” w MOK Nowa Ruda

Wystawa fotograficzna „Moje Miasto” w MOK Nowa Ruda

Nowa Ruda moje miasto

To temat drugiej już wystawy fotograficznej otwartej 6 czerwca w MOK, w Nowej Rudzie. Swoje miasto zaprezentowała na zdjęciach sekcja fotograficzna Noworudzkiego UTW, działająca od dwóch lat pod kierunkiem Pana Romana Proszka. Słuchacze NUTW bardzo chcieli pokazać swoje „miejsce na ziemi” tym wszystkim. którzy uważają, że „tu nie ma co oglądać i nie ma gdzie wyjść na spacer”. A przecież jest na co popatrzeć, zwłaszcza ostatnio, kiedy sporo zostało zrobione w zakresie rewitalizacji, a i pięknych spacerowych tras nie brakuje.
Na wystawie pokazane zostały te miejsca, które w jakiś sposób szczególnie przypadły do gustu fotografującym – wiadomo – wszystkiego na kilkunastu planszach nie da się pokazać. Przybyłych na wystawę gości (a było ich sporo!) przywitał serdecznie Dyrektor MOK, Pan Wojciech Kołodziej wraz z opiekunem grupy fotograficznej, Panem Romanem Proszkiem. Trzeba przyznać, że zainteresowanie zdjęciami było duże i toczyło się wiele żywych dyskusji wokół nich. Często „wzywani” byli autorzy zdjęć, aby bliżej opowiedzieć gdzie zrobione zostało zdjęcie, i… co przedstawia.
Oglądający wystawę z uznaniem podkreślali, że zdjęcia pokazują nie tylko odremontowane, malownicze budynki i detale architektoniczne, ale też romantyczne uliczki i zaułki, których stan pozostawia nieco do życzenia, widoki na miasto, jak i nowe osiedla, obiekty sportowe i ukochane ogródki działkowe – bo to przecież też nasze miasto, nad którym jak widać na fotografiach, pojawia się piękna tęcza.
Wystawa w MOK będzie czynna do 20 czerwca. Później będzie dostępna w filii MBP w Słupcu (GDK).

Noworudzki UTW
Anna Szczepan