Home / Wydarzenia lokalne / Sukces Noworudzkich Tancerzy

Sukces Noworudzkich Tancerzy

Pary turniejowe Zespołu Pieśni i Tańca Nowa Ruda, znakomicie zaprezentowały się podczas XIII Ogólnopolskiego Turnieju Tańców Polskich w Wieliszewie (Mazowsze). Debiutanci – Weronika Cieślińska i Karol Tracz w kategorii IIIB (13-15lat) wywalczyli VII miejsce „ocierając się” o pokazy finałowe. Ponadto Jowita Grenda i Przemysław Rzeszutek w kategorii IV B(16-18lat) uplasowali się na IV miejscu.
Jednak to nie koniec tanecznych zmagań. Komisja ds. Tańców Polskich Polskiej Sekcji CIOFF zdecydowała, że w dniach 12-14.04.2013r odbędą się także XIII Mistrzostwa Polski w Tańcach Polskich „Mazur 2013”. Najmłodsza para Małgorzata Gierlicka i Szymon Harasimowicz zostali V-ce Mistrzami Polski w kategorii II A (9-12lat) udowodniając, iż są we wspaniałej formie.
W kategorii IIIA (13-15lat) startowały dwie noworudzkie pary, które zajęły najwyższe stopnie podium. Najlepszą parą w Polsce została Aurelia Grenda i Szymon Obolewicz, a tuż za nimi znaleźli się Karolina Miśkiewicz i Maciej Miś. Piątą parą w kraju w kategorii VA (19-30lat) uznano Magdalenę Stelmaszewską i Michała Miś. Po długiej nieobecności na VII lokacie uplasowała się Aleksandra Skrzypczyk i Patryk Zarzycki. Cała nasza młodzież zaprezentowała bardzo wysoki poziom. Świadczą o tym zdobyte miejsca, ale także gratulacje i pochwały innych instruktorów.
Nasi tancerze wzięli także udział w IV Ogólnopolskich Warsztatach Tanecznych. Pod okiem instruktorów z Torunia i Warszawy, doskonalono technikę polki, oberka i mazura. Uczestniczyliśmy w 15-stym Jubileuszu Zespołu Tańca Ludowego „ Promyki ”, gdzie mieliśmy okazję oglądać folklor niemal z całego kraju. Wyjazd uważamy za bardzo udany!
M.Stelmaszewska/ZPiT