Home / Wydarzenia lokalne / Robert Więckiewicz w Nowej Rudzie i program o nim i naszym mieście w TVP1

Robert Więckiewicz w Nowej Rudzie i program o nim i naszym mieście w TVP1

UWAGA! Bohaterem programu “Szlakiem Gwiazd” w TVP 1 w dniu 2 listopada o godzinie 11.10 będzie Robert Więckiewicz.
Program pokaże rodzinne miasto aktora – Nową Rudę.

W minioną sobotę z okazji XI Noworudzkiego Filmowego Zawrotu Głowy nasze miasto odwiedził jeden z najlepszych obecnie aktorów Robert Więckiewicz. Zainteresowanie spotkaniem przeszło najśmielsze oczekiwania, sala widowiskowa w Nowej Rudzie pękała w szwach. Aktor opowiadał o swojej przygodzie z filmem, najnowszej kreacji, czyli roli Lecha Wałęsy, a także otrzymał szereg nagród i podziękowań między innymi od burmistrza miasta Tomasza Kilińskiego. Uczestnicy spotkania obejrzeli film WAŁĘSA. CZŁOWIEK Z NADZIEI (zrealizowany w formie wywiadu męża stanu z amerykańską dziennikarką), a po krótkiej przerwie na scenie pojawił się sam odtwórca głównej roli.
Przyszykowane wcześniej na to spotkanie stoły przykryte czerwonym suknem, pozostały w tle…, bo Pan Robert chciał być bliżej widowni – ludzi wśród których się wychował. (Zawsze zresztą podkreśla, że Nowa Ruda to jego rodzinne miasto.) Spotkanie prowadził dyrektor MOK, Wojciech Kołodziej i dyrektor MBP, Sławomir Drogoś.
Aktor odpowiedział na wiele pytań pochodzących od internautów, z widowni i zadawanych przez prowadzących. Do wspomnień z lat szkolnych zaproszono kolegę Pana Roberta – Jacka Cichańskiego, który na tę okoliczność napisał laudację i wykonał portret kolegi w formie grafiki. W podziękowaniu za spotkanie bohater wieczoru został zaproszony na Karczmę Piwną, a na pamiątkę otrzymał pięknego anioła namalowanego na stuletniej desce i miniaturkę wieży widokowej z Góry Wszystkich Świętych, wykonanej z piaskowca. Bardzo ciepłe, przesympatyczne spotkanie trwało ponad półtorej godziny.
na podstawie relacji uczestników spotkania.
Anna Szczepan