Home / Ciekawostki / Nowoczesny czytak w Miejskiej Bibliotece Publicznej

Nowoczesny czytak w Miejskiej Bibliotece Publicznej

Od listopada Miejska Biblioteka Publiczna posiada profesjonalny CZYTAK, który przeznaczony jest dla osób niewidomych lub słabo widzących. W celu sprawnego korzystania z urządzenia, wszystkie komunikaty generowane są przez syntezator mowy. Poza odtwarzaniem zamieszczonych na karcie pamięci książek( obecnie ok. 500 pozycji w MBP), czytak posiada wbudowane radio oraz dyktafon. W odróżnieniu do klasycznych audiobooków, urządzenie to jest w pełni przystosowane dla potrzeb niewidomych.
Na mocy porozumienia ze Stowarzyszeniem Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Larix”, otrzymaliśmy bezpłatnie jednego czytaka na okres 2 lat – tłumaczy Sławomir Drogoś dyrektor MBP. Osoba, posiadająca orzeczenie o niepełnosprawności; z uwzględnieniem wady wzroku, może wypożyczyć to urządzenie na miesiąc. Każdemu zainteresowanemu który spełnia w/w warunki, wgrane zostaną – wybrane pozycje książkowe. Nie ukrywam iż, wieloletnia współpraca z lokalnym Związkiem Niewidomych, była asumptem do pozyskania przez nas tego sprzętu – podsumowuje Sławomir Drogoś.
Wszystkich zainteresowanych wypożyczeniem Czytaka, serdecznie zapraszamy do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Nowej Rudzie.