Home / Ciekawostki / Nagrody dla aktywnych

Nagrody dla aktywnych

Stowarzyszenie FUNDUS GLACENSIS w ubiegłym (2013) roku ogłosiło konkurs CIVIS ACTIVUS dla aktywnie działających organizacji i indywidualnych mieszkańców Ziemi Kłodzkiej. Festiwal tych, którzy zgłosili swój akces do konkursu odbył się w grudniu ubiegłego w Kudowie Zdroju pod nazwą IMPULS. Do rozstrzygnięcia konkursu i przyznania nagród powołana została specjalna kapituła.
W miniony piątek (25 kwietnia) w kawiarni Kłodzkiego Centrum Kultury Nota Bene Cafe Club podczas uroczystego spotkania, na którym nie zabrakło przedstawicieli władz i krótkiego koncertu w wykonaniu Dominiki Radwan i Michała Kwiatkowskiego, wręczono wyróżnienia i nagrody. Nas, noworudzian bardzo ucieszył fakt, że spora część (żeby nie powiedzieć lwia) nagrodzonych to mieszkańcy gminy i miasta Nowa Ruda, w tym tytuł Aktywny Obywatel Ziemi Kłodzkiej otrzymała Karolina Popiel a wyróżnienie w konkursie Anna Szczepan, działające w Noworudzkim Uniwersytecie Trzeciego Wieku.
Słowa uznania za działalność na rzecz innych należą się nie tylko nagrodzonym, ale też wszystkim, którzy robią wiele dobrego, ale często pozostają niezauważeni.

Noworudzki UTW
Anna Szczepan