Home / Kultura / Klub maluszka w Słupcu

Klub maluszka w Słupcu

Zapraszamy wszystkie mamy i babcie z dziećmi do klubu maluszka w fili MOK w Słupcu na 2 piętrze. Od poniedziałku do czwartku w godzinach 10.00-13.00. Obowiązuje obuwie zmienne.

Działający od półtora roku, a powstały z inicjatywy Noworudzkiego UTW Klub Szczęśliwego Maluszka, po świątecznej przerwie wznowił swoją działalność. Klubikiem opiekują się społecznie słuchaczki NUTW. Tutaj dzieci przychodzą z rodzicami, dziadkami, ciociami – po prostu z opiekunami.
Oprócz sali zabaw Klub dysponuje salką gdzie można dziecko przebrać, przewinąć, zrobić coś ciepłego do picia maluchowi lub sobie. A sala zabaw pomieści i dzieci i ich opiekunów. Bo w naszym Klubie opiekunowie bawią się razem ze swoimi podopiecznymi – ale też jednocześnie dzieci przebywają w gronie rówieśników. Klub nastawiony jest na przyjmowanie dzieci od 1 roku do 4 lat (głównie).
Teraz w zimie, w zamian za letnie place zabaw można przyjść z dzieckiem do Klubu, w którym każda inna niż w domu zabawka na pewno dziecko zainteresuje i ucieszy, a przy okazji ciekawie porozmawiać z innymi rodzicami. Na minione właśnie Święta, przy choince Mikołaj obdarował dzieci drobnymi upominkami. W Klubie nie ma opłat, nie ma też etatowego opiekuna dla dzieci. Każdy opiekuje się swoim dzieckiem sam.
Dyżurna skarbonka jest na dobrowolny pieniążek, bowiem niektóre rzeczy trzeba „odnawiać” na bieżąco (np. kredki). Klub jest czynny od poniedziałku do czwartku w godzinach od 10-ej do 13-ej, na jego terenie obowiązuje obuwie zmienne. W październiku 2012 (w rok po otwarciu), nasz Klub (GDK w Słupcu) odwiedziła TV Sudecka. Maluszki ciekawie oglądały mikrofon, ale obecność telewizji zupełnie nie przeszkadzała im w zabawie.