Home / Wydarzenia lokalne / 1% dla organizacji pożytku publicznego

1% dla organizacji pożytku publicznego

Klub Przyjaciół Nasza Nadzieja został założony z myślą o młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną. W spotkaniach organizowanych w środowiskowej świetlicy „OLA” w godzinach przedpołudniowych uczestniczy grupa osób niepełnosprawnych z miasta i z Gminy Wiejskiej Nowa Ruda. Dzięki serdecznej życzliwości do rodzinnego miasta pan Zdzisław Zaryczny z Warszawy wpłacił 1% na konto Stowarzyszenia. W porozumieniu z darczyńcą pieniądze wykorzystano na utworzenie Ośrodka Wspierania Rozwoju Małego Dziecka.
Niezawodnymi partnerami w urzeczywistnieniu tej pięknej idei okazali się radni powiatu kłodzkiego Paweł Marciniak i Małgorzata Skrzypczyk oraz pracownicy Poradni psychyhologiczno-Pedagogicznej: dyrektor Mariusz Skrzypczyk i Joanna Wagenknecht – Fila. Otwarcie Ośrodka odbyło się 5 grudnia 2012 roku, Uroczystego aktu przecięcia wstęgi dokonał z dziećmi Maciej Awiżeń starosta powiatu kłodzkiego. Na uroczystości nie zabrakło również przyjaciół dzieci i Stowarzyszenia: dr Aleksandry Kołomyjec, Naczelnika Wydziału Infrastruktury UM Leszka Wójcika, dyrektorów szkół Renaty Szymańskiej i Andrzeja Witowskiego, członków Zarządu Stowarzyszenia, kierowniczki Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej Anny Frankowskiej.
Pani Joanna Fila przedstawiła zebranym koncepcję Ośrodka, podkreślając jak istotne jest dla rozwoju dziecka zagrożonego niepełnosprawnością objęcie wczesną, kompleksową pomocą psychologiczno-pedagogiczną, zwróciła uwagę na bardzo ważną rolę jaką w Integracyjnym Klubie Łódeczka pełnią wolontariusze.
Starosta serdecznie dziękował organizatorom zaangażowania, a Irena Caryk wyrażając wdzięczność Zdzisławowi Zarycznemu, zwróciła uwagę, że utworzenie Ośrodka to wspaniały przykład społecznego współdziałania darczyńców, organizacji pozarządowej i władz jednostki organizacyjnej powiatu. Na uroczystości otwarcia od mamy maleńkiej Dagmary usłyszałam: Pani Ireno- sprawiliście mojej córce tyle radości. To cel i największa motywacja do dalszej pracy, Panie Zdzisławie dziękujemy, sprawił Pan noworudzkim dzieciom tyle radości. Jest to również okazja podziękować Państwu Anecie i Marcinowi Stanickim za maskotki podarowane ze ślubnego prezentu.
Irena Caryk

PRZEKAŻ 1% SWOJEGO PODATKU NA ORGANIZACJE POŻYTKU PUBLICZNEGO
Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych „Nasza Nadzieja”
Rynek 1 lok. 1, 57-400 Nowa Ruda
Tel.: 74 872 03 50
E-mail: nson@interia.pl
Godziny kontaktu: wt. i śr. w godz. 10.00 – 15.30

  • Nr KRS 0000004746
  • Nr konta bankowego 82 9536 0001 2001 0002 9896 0001