Home / Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda / Ferie pełne wrażeń w CKGNR

Ferie pełne wrażeń w CKGNR

Chociaż ferie zimowe dobiegły końca – zobaczmy jak czas wolny spędzały dzieci i młodzież w Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda! Przez dwa tygodnie w Centrum Kultury organizowane były zajęcia sportowe dla dzieci i młodzieży. Do wspólnej gry w piłkę nożną, siatkówkę czy koszykówkę dołączyli także rodzice, dając fantastyczny przykład tego, że sport i aktywność to dobra zabawa dla całej rodziny! Ponadto z energią i radością swoje umiejętności taneczne szlifowały również tancerki sekcji tańca nowoczesnego.

Poza zajęciami na sali gimnastycznej odbywały się również spotkania biblioteczne oraz artystyczne. Pod czujnym okiem instruktorów młodzi artyści dawali upust wyobraźni tworząc barwne prace plastyczne i ceramiczne. Z wielką radością i satysfakcją możemy stwierdzić, iż Centrum Kultury skupia zdolne dzieci i pracowitą młodzież z Gminy Nowa Ruda, czego dowodem są prace artystyczne, wspólna dobra zabawa, mnóstwo ruchu i uśmiechu! Wraz z Zespołem Szkół nr 2 w Ludwikowicach Kłodzkich zorganizowaliśmy dla dzieci atrakcyjne wyjazdy: na basen oraz do kina. Dzieci wraz z nauczycielami i opiekunami obejrzeli bajki „Robaczki z zaginionej doliny” oraz „Wędrówki z dinozaurami”. Po wspólnej zabawie i wysiłku codziennie czekały na dzieci ciepłe i smaczne posiłki przygotowywane przez Panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Ludwikowic Kłodzkich. Pyszne zupy, ulubione przez wszystkich spaghetti, domowe placki i naleśniki- takie rarytasy serwowały nasze doskonałe kucharki! Uwieńczeniem ferii była dyskoteka, którą uświetniły kolorowe światła i pokazy tańca nowoczesnego prezentowane przez naszą zdolną sekcję. Na koniec Panie z KGW zaprosiły wszystkie dzieci i rodziców na ucztę złożoną m. in. z pysznego jabłecznika i innych, domowych słodkości.

Wszystkim uczestnikom ferii: dzieciom, młodzieży, rodzicom dziękujemy za wspólną zabawę! Ogromne podziękowania kierujemy do Pań z KGW Ludwiczanki, które codziennie z zaangażowaniem gotowały dla dzieci. Dziękujemy także nauczycielom, opiekunom i sponsorom, którzy ofiarowali pomoc w postaci artykułów spożywczych. Dzięki Wam nasze ferie były tak wesołe, ciekawe i smaczne!

Nasi sponsorzy:
Marzena i Marcin Błoński
Sklep Spożywczo- Przemysłowy „MAX”
ul. Główna 4
57-450 Ludwikowice Kłodzkie

Robert Stawiarz
Firma „ADA”, sklep „Słoneczko”
ul. Świdnicka 94
57-401 Nowa Ruda

Sandra Czudziak- Szczurek
Sklep Ogólnospożywczy
ul. Główna 40
57-450 Ludwikowice Kłodzkie

Beata Kłossowska- Tyszka
Sklep Spożywczy
ul. Piastów 19
57-400 Nowa Ruda

Aneta Wierzbicka
Sklep „Żabka”
ul. Piastów 24/26
57-400 Nowa Ruda

Ludwika Łuszczek
(osob. prywatna)

KGW: przewodnicząca- Zofia Miśtura, Daniela Bawoł, Krystyna Szagdaj, Barbara Macha, Teresa Putek