Home / Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda / Bieg na Wielką Sowę wśród najlepszych biegów alpejskich!

Bieg na Wielką Sowę wśród najlepszych biegów alpejskich!

Do 6 grudnia trwało głosowanie na Najlepszy Bieg Górski 2013 roku wg portalu Biegigorskie.pl. Udział w głosowaniu mogli wziąć tylko i wyłącznie uczestnicy zgłoszonych do konkursu 96-ciu biegów górskich, rozegranych w kończącym się roku na terenie Polski. Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda zgłosiło do konkursu dwa organizowane przez nas biegi – 4. Bieg Na Wielką Sowę, rozegrany 18 sierpnia 2013 roku w Ludwikowicach Kłodzkich i Sokolcu (udział ponad 300 uczestników) oraz 2. Bieg Niepodległości o Puchar Wójta Gminy Nowa Ruda, zorganizowany 11 listopada 2013 roku w Ludwikowicach Kłodzkich (ponad 100 uczestników).

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że głosami biegaczy, nasz 4. Bieg Na Wielką Sowę ponownie zajął drugie miejsce i zdobył tytuł „Srebrnej Kozicy” w kategorii biegów alpejskich (zgłoszonych 30 biegów górskich w tej kategorii). Podobnie jak w ubiegłym roku przegraliśmy tylko z Tatrzańskim Biegiem Pod Górę w Zakopanem. Na trzecim stopniu podium uplasował się XI Bieg Bejorów – Rytro.

Po raz pierwszy do konkursu stanął nasz 2. Bieg Niepodległości, rywalizując w kategorii biegów anglosaskich. Wynik głosowania należy także uznać za sukces, ponieważ spośród 33 biegów anglosaskich, nasza impreza zajęła 11. miejsce, dobrze rokując na przyszłość.

W tym miejscu pragniemy serdecznie podziękować wszystkim biegaczom biorącym udział w naszych imprezach, a w szczególności tym, którzy docenili nasze wysiłki oddając głos na imprezy z gminy Nowa Ruda. Dziękujemy także osobom, instytucjom i firmom wspierającym nas organizacyjnie i finansowo. Zapraszamy do nas ponownie w roku 2014!
Piotr Postrożny