Home / Turystyka i sport / Taneczny weekend

Taneczny weekend

Już w najbliższy weekend, wielkie wydarzenie taneczne. Po raz kolejny hala sportowa w Słupcu, gościć będzie uczestników Noworudzkich Spotkań Tanecznych. Dla odmiany w niedzielę, odbędzie się cieszący ogromną popularnością Festiwal Tańca Nowoczesnego COMANIA. Zarówno miłośnicy „klasyki” oraz amatorzy form nowoczesnych – mogą liczyć na sporą dawkę wrażeń.
NST to renomowany turniej z wieloletnią tradycją (XXIX edycja), podczas którego zaprezentują się przedstawiciele klubów tanecznych z całej Polski. Innowacją tegorocznego turnieju będzie kategoria Senior pow. 35 open. O silnej pozycji noworudzkich tańców świadczyć może fakt, że właśnie u nas w listopadzie br. odbędą się Mistrzostwa Polski par klasy B i A w łacinie i standardzie.
Niedziela to przede wszystkim taniec hip-hop, show dance oraz freestyle. Jak przekonują organizatorzy (Miejski Ośrodek Kultury oraz Klub Tańca Towarzyskiego RUDAN); w festiwalu udział wezmą kluby z Górnego i Dolnego Śląska. Profesjonalne przygotowanie oraz popularność poprzednich edycji, czyni COMANIĘ imprezą rangi ogólnopolskiej.

Taneczny weekend startuje w sobotę (29.03) od godz: 10:00; hala sportowa przy ul. Kłodzkiej 16. ZAPRASZAMY!!!