Home / Turystyka i sport / Sowiogórski Nordic Walking

Sowiogórski Nordic Walking

Czwarta edycja zawodów z cyklu „Sowiogórski Nordic Walking” przyciągnęła na start 51 zawodników i zawodniczek. Zgodnie z zapowiedziami, tym razem była to impreza towarzysząca Półmaratonowi Sowiogórskiemu, w którym na starcie pojawiło się 148 sportowców.
Sobotni poranek (27.09) początkowo nie był łaskawy dla organizatorów i zawodników, ponieważ spore opady deszczu i silny wiatr nie zapowiadały przyjemnej zabawy. Punktualnie o godzinie 11.00 z linii startu zlokalizowanej nieco poniżej Schroniska „Orzeł” ruszyli biegacze (dystans 21 km), a 5 minut po nich wystartowali zawodnicy nordic walking (dystans 9 km).
Właśnie wtedy zza chmur wyjrzało słońce, które gwałtownie podniosło temperaturę i spowodowało iście wiosenną pogodę. Takie warunki panowały na szczęście już do końca dnia. Nieco ponad godzinę po starcie na linii mety pojawił się pierwszy „kijkarz”, a był nim Konrad Pełczyński z Wałbrzycha (czas 1:01:39). Chwilę po nim rywalizację ukończył Arkadiusz Stępień z Legnicy (1:02:30), a trzeci zameldował się Marcin Ślusarczyk z Prudnika (1:04:46). Ogólnie rywalizację nordic walking ukończyło 49 osób, a każda z nich miała szansę na podium w poszczególnych kategoriach wiekowych.
Szczegółowe wyniki znajdziecie w pliku zamieszczonym poniżej. Dostępne są także wyniki na stronie Datasport.pl, gdzie można obejrzeć także galerię zdjęć z linii mety (foto finish).