Home / Wydarzenia lokalne / Robert Więckiewicz w Nowej Rudzie i program o nim i naszym mieście w TVP1

Robert Więckiewicz w Nowej Rudzie i program o nim i naszym mieście w TVP1

UWAGA! Bohaterem programu “Szlakiem Gwiazd” w TVP 1 w dniu 2 listopada o godzinie 11.10 będzie Robert Więckiewicz.
Program pokaże rodzinne miasto aktora – Nową Rudę.

W minioną sobotę z okazji XI Noworudzkiego Filmowego Zawrotu Głowy nasze miasto odwiedził jeden z najlepszych obecnie aktorów Robert Więckiewicz. Zainteresowanie spotkaniem przeszło najśmielsze oczekiwania, sala widowiskowa w Nowej Rudzie pękała w szwach. Aktor opowiadał o swojej przygodzie z filmem, najnowszej kreacji, czyli roli Lecha Wałęsy, a także otrzymał szereg nagród i podziękowań między innymi od burmistrza miasta Tomasza Kilińskiego. Uczestnicy spotkania obejrzeli film WAŁĘSA. CZŁOWIEK Z NADZIEI (zrealizowany w formie wywiadu męża stanu z amerykańską dziennikarką), a po krótkiej przerwie na scenie pojawił się sam odtwórca głównej roli.
Przyszykowane wcześniej na to spotkanie stoły przykryte czerwonym suknem, pozostały w tle…, bo Pan Robert chciał być bliżej widowni – ludzi wśród których się wychował. (Zawsze zresztą podkreśla, że Nowa Ruda to jego rodzinne miasto.) Spotkanie prowadził dyrektor MOK, Wojciech Kołodziej i dyrektor MBP, Sławomir Drogoś.
Aktor odpowiedział na wiele pytań pochodzących od internautów, z widowni i zadawanych przez prowadzących. Do wspomnień z lat szkolnych zaproszono kolegę Pana Roberta – Jacka Cichańskiego, który na tę okoliczność napisał laudację i wykonał portret kolegi w formie grafiki. W podziękowaniu za spotkanie bohater wieczoru został zaproszony na Karczmę Piwną, a na pamiątkę otrzymał pięknego anioła namalowanego na stuletniej desce i miniaturkę wieży widokowej z Góry Wszystkich Świętych, wykonanej z piaskowca. Bardzo ciepłe, przesympatyczne spotkanie trwało ponad półtorej godziny.
na podstawie relacji uczestników spotkania.
Anna Szczepan

Sprawdź

32 Noworudzkie Spotkania Taneczne

25 marca odbędą się 32 Noworudzkie Spotkania Taneczne. Hala sportowa CTS w Nowej Rudzie, początek …