Home / Turystyka i sport / Ponad 100 biegaczy na starcie 2. Biegu Niepodległości

Ponad 100 biegaczy na starcie 2. Biegu Niepodległości

W zorganizowanym 11 listopada przez Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda, 2. „Biegu Niepodległości” o Puchar Wójta Gminy Nowa Ruda, na starcie głównej, niemal 8-mio kilometrowej pętli stawiło się 107 zawodników i zawodniczek. Kilka minut po godzinie 11 biegacze wyruszyli z boiska Szkoły Podstawowej w Ludwikowicach Kłodzkich, aby po paruset metrach biegu ulicą Wiejską, pokonać stromy podbieg i rozpocząć rywalizację na przepięknie położonych terenach Wzgórz Włodzickich, pomiędzy Ludwikowicami, Drogosławiem, Sokolicą i Krajanowem. Pomimo dobrej i słonecznej pogody, trasa była trudna, ze względu na dużą ilość błota, pozostałą po nocnych opadach deszczu. Dobrze oznakowana i zabezpieczona trasa nie sprawiła jednak żadnych problemów w nawigacji zawodników, którzy w komplecie dotarli na metę imprezy.
W klasyfikacji generalnej zwyciężył Rober Kubiak z Jedliny – Zdroju (kat. M30-39) z rezultatem 32’59”. Na drugiej pozycji uplasował się Daniel Jończy z Jeleniej Góry (kat. M30-39, czas 34’38”), a na trzecim miejscu zameldował się Zdzisław Tomaszewski z Wałbrzycha (kat. M40-49, czas 34’44”). Wśród pań najlepsza okazała się Małgorzata Podgórska z Bielawy (kat. K40-49) z czasem 42’13”. Druga na mecie była Agnieszka Malik z Ząbkowic Śląskich (kat. 30-39, czas 42’54”), a trzecia Natalia Haczyk z Opola (kat. K40-49, czas 44’36”). Szóste miejsce w klasie M40-49 zajął Ireneusz Ścięgaj.
Warto dodać, że w trakcie rozgrywania głównego biegu, na terenie przyległym do Szkoły Podstawowej w Ludwikowicach Kłodzkich, rozegrane zostały także biegi dla dzieci i młodzieży na dystansach 300, 1000 i 1500 metrów.
Po zakończeniu wszystkich rywalizacji, zawodnicy mogli skorzystać z przygotowanych przez organizatorów natrysków, a także gorącego posiłku i herbaty. Przed godziną 13 nastąpiło ogłoszenie wyników i dekoracja zwycięzców. Na zakończenie rozlosowano nagrody rzeczowe ufundowane przez sklep Decathlon Szczawno Zdrój, a także pakiety startowe na przyszłoroczne Mistrzostwa Europy Mastersów w Biegu Górskim oraz 5. Bieg Na Wielką Sowę. Oficjalne, pełne wyniki oraz galeria zdjęć na stronie www.ckg.nowaruda.pl oraz www.bieg.wielkasowa.net
Piotr Postrożny
Dyrektor Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda