Home / Wydarzenia lokalne / Pół wieku razem…

Pół wieku razem…

W środę (12.06), osiem par obchodziło 50 rocznicę zawarcia małżeństwa. Państwo; Kazimiera i Eugeniusz Pelc, Felicja i Mieczysław Chwalińscy, Marianna i Gustaw Szafran, Zofia i Stanisław Wałęsa, Eugenia i Artur Zajchowscy, Józefa i Antoni Kłos świętowali ten szczególny dzień w towarzystwie władz miasta. Szanownych jubilatów podjął burmistrz Tomasz Kiliński oraz Przewodniczący Rady Miejskiej Andrzej Behan. Ponadto „diamentowe gody” (60 lat małżeństwa), obchodzili obecni w ratuszu Państwo Stanisława i Roman Umińscy. Z przyczyn osobistych, w uroczystości nie wzięli udziału Państwo Teresa i Stanisław Lewandowscy oraz Zofia i Jan Morasiewicz
Zanim wręczono okolicznościowe medale, przekazano gratulacje oraz dowody uznania; gospodarze skierowali kilka słów do jubilatów. W wystąpieniu nie zabrakło podziękowań za bycie przykładem dla następnych pokoleń i wieloletnie współtworzenie wspólnoty społeczności lokalnej.
Wyjątkową okoliczność, uświetnił tort oraz symboliczna lampka szampana. W części artystycznej zaprezentowały się dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr 7 oraz para reprezentacyjna Zespołu Piesni i Tańca „Nowa Ruda”. Wszystkim jubulatom serdecznie gratulujemy, życząc kolejnych lat w zdrowiu.