Home / Turystyka i sport / Noworudzkie Koło PTTK ma być reaktywowane!

Noworudzkie Koło PTTK ma być reaktywowane!

Kiedyś było. I nawet prężnie działało. Ale to pamiętają ci, którzy w większości są już na zasłużonych emeryturach. A Nowa Ruda to przecież miasto jak najbardziej turystyczne!
A działalność PTTK to nie tylko organizowanie dalekich wycieczek, ale także – a może przede wszystkim promocja własnego miasta i własnego regionu. Nie powinno być sensacją spotkanie wycieczkowej grupy, przyglądającej się z zainteresowaniem naszemu ratuszowi, zabytkowym domkom tkaczy czy malowniczemu widokowi z Mostu Zamkowego na ulicę Podjazdową w kierunku Rynku.

Pierwsze spotkanie chętnych chcących założyć, czy powiedzmy reaktywować działalność PTTK odbyło się w dniu 14 grudnia 2012 w MOK w Nowej Rudzie. Na spotkaniu został przedstawiony krótki rys historyczny funkcjonowania PTTK w Polsce (Czesław Dominas), a także omówiono zadania i cele związane z funkcjonowaniem koła PTTK. Przedstawiono również możliwości, przywileje, obowiązki oraz zakres dokumentów związanych z założeniem koła PTTK.
Na to pierwsze spotkanie dotarło kilkanaście osób. Jeżeli tylko otrzymamy informacje o następnym takim spotkaniu, na pewno zamieścimy ja na łamach naszej strony.

Anna Szczepan
(z Biura Informacji Turystycznej w Nowej Rudzie)

.