Home / Gospodarka i przedsiębiorczość / Nowa Hala Przemysłowa Szansa Na Miejsca Pracy

Nowa Hala Przemysłowa Szansa Na Miejsca Pracy

W ostatnich dniach Zarząd Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, podjął decyzję o budowie hali przemysłowej przy ulicy Spacerowej w Słupcu. Powstanie obiektu pod wynajem, to szansa na nowe miejsca pracy ale także zwieńczenie wielomiesięcznych starań władz miasta o pozyskanie nowych inwestorów. Realizację tej ważnej inwestycji, zaplanowano na przyszły rok.
Zadowolenia nie ukrywa burmistrz Nowej Rudy Tomasz Kiliński: „Budowa tego typu obiektu, znacznie zwiększa nasze możliwości w poszukiwaniu najemcy, którego obecność wiąże się z miejscami pracy. Doświadczenia z obiektami pod wynajem w Parku Przemysłowym, pokazują że są na to duże szanse, co jednocześnie pozwala mi być optymistą co do zagospodarowania nowej hali przy ulicy Spacerowej. Dotychczasowe próby lokalizacji firm na dwóch działkach( ul. Spacerowa i Kłodzka), uświadomiły nam że teren kompletnie „uzbrojony”( tj. dostęp do infrastruktury drogowej i technicznej, energia elektryczna, woda, gaz) – to za mało. Inwestorzy poszukują obiektów pod wynajem bardziej- niż terenów niezabudowanych. Motywujący jest także fakt, iż do tej pory obiekty parku przemysłowego (powstałe pod wynajem); są w 100% eksploatowane przez takie firmy jak: ZPAS, Akok czy Plastitec – podsumowuje włodarz.
Przypomnijmy, iż zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów, do 2026 roku przedłużono działalność 14 stref ekonomicznych (w tym wałbrzyskiej). Oznacza to, że SSE nadal pozostaną atrakcyjną ofertą inwestycyjną, przyciągającą nowych inwestorów a także generującą miejsca pracy.