Home / Sekcje CKG NR / Nagrody dla biegów organizowanych przez gminne Centrum Kultury

Nagrody dla biegów organizowanych przez gminne Centrum Kultury

Pracownicy Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda z satysfakcją przyjęli wyniki tegorocznego plebiscytu portalu www.biegigorskie.pl na „Najlepszy polski bieg górski w 2015 roku”. Otóż, będący od lat w ścisłej czołówce biegów alpejskich ,”Bieg na Wielką Sowę” uplasował się na 3 miejscu w kraju zdobywając po raz pierwszy w historii „Brązową Kozicę”.
Zatem do kolekcji wcześniej zdobytych 4 „Srebrnych Kozic” trzeba dołożyć „Brązową”…
Cieszmy się, że bieg wraca na podium, a z tego, co wiemy, organizatorzy stawiają sobie za cel umocnienie tej pozycji , głównie poprzez zwiększenie frekwencji oraz uatrakcyjnienie biegu.
Oferta skierowana będzie przede wszystkim do mieszkańców Dolnego Śląska i Opolszczyzny, co oczywiście nie ogranicza w żaden sposób udziału zawodników z innych części kraju, czy zagranicy.
Warto przypomnieć, że w „Biegu na Wielką Sowę” brali już udział zawodnicy z Czech, Białorusi, Ukrainy, Rosji, Francji, Irlandii Płn., USA czy Kenii. Bieg jest znany nie tylko w Polsce. Wielu uznaje go za bieg kultowy.
Natomiast niespodziankę dużego formatu zgotował „Bieg Niepodległości” o Puchar wójta Gminy Nowa Ruda, który w tym roku odbył się w Świerkach i tam już pozostanie, ponieważ świetne zaplecze, jakim jest Świetlica Wiejska oraz duży parking gwarantują właściwy rozwój imprezy.
Spośród ponad 60 biegów anglosaskich, które odbyły się w Polsce w br. bieg głosami zawodników zdobył znakomite 3 miejsce. Jest to wynik, który zobowiązuje, tym bardziej, że rywalizacja była bardzo wyrównana.
Warto zwrócić uwagę na fakt, iż z dolnośląskich biegów górskich jedynie te organizowane przez pracowników Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda wytrzymały konfrontację z koalicją biegów tatrzańsko – beskidzkich. Ani Karpacz, Szklarska Poręba , Jakuszyce, Duszniki-Zdrój, Międzygórze czy Zieleniec nie sprostały biegom organizowanym w Ludwikowicach Kłodzkich czy Świerkach.
Jak widać, nie zawsze wysokie góry są gwarancją dobrego biegu. Doskonała grupa organizatorów umiejętnie pokierowana, to połowa sukcesu. Druga połowa, to praca i wsparcie samorządu.
A tego w Gminie Nowa Ruda nie brakuje.
Organizatorzy zapowiadają sporo nowości regulaminowych w obu biegach w 2016 roku, a już ok. 15 stycznia zapisy zostaną uruchomione. Warto dodać, że w ramach 7.”Biegu na Wielką Sowę” odbędą się Mistrzostwa Polski Weteranów w Biegu Górskim.