Home / Turystyka i sport / Kolarstwo szosowe – wyniki wyścigów

Kolarstwo szosowe – wyniki wyścigów

27 kwiecień – Podgórzyn – Czasówka Sudecka
Wyścig w Podgórzynie zainaugurował cykl wyścigów jazdy indywidualnej na czas. Impreza rozegrana na trasie Podgórzyn – Przesieka (droga Sudecka) jest jedną z najtrudniejszych. Zawodnicy mają do pokonania 7.300 metrów z przewyższeniem 469 m. Średnie nachylenie drogi wynosi 5,8 proc. Najliczniej obsadzona była kategoria juniora młodszego, a najmniej mastersów kobiet i mężczyzn. Tam też Ewa Gruda zajęła 1 miejsce, a Marcin Iwański drugie miejsce. Wśród młodzieży najlepiej wypadli Daria Różnicka i Bartłomiej Iwański zajmując drugie miejsca.

WYNIKI

MŁODZICZKI:
1. Paulina Pastuszek (MKS Karolina Jaworzyna Śląska),
2. Daria Różnicka (UKS Centrum Nowa Ruda),
3. Victoria Węgrzynowska (LKKS Górnik Wałbrzych),
4. Julia Wojtoń (UKS Centrum Nowa Ruda),

JUNIORZY MŁODSI:
1. Krzysztof Skibiński,
2. Michał Nowak (obaj LKKS Górnik Wałbrzych),
3. Grzegorz Dobroń (MKS Karolina Jaworzyna Śląska),
11. Michał Wnęk,
18. Kacper Kalkowski (obaj UKS Centrum Nowa Ruda).

JUNIORZY:
1. Mateusz Czachor (SMKK Bolmet Trek Legnica),
2. Bartłomiej Iwański (UKS Centrum Wąs Sport Nowa Ruda),
3. Kamil Gorzawski (LKKS Górnik Wałbrzych),
13. Bartosz Kołodziej (UKS Centrum Nowa Ruda).
W pozostałych kategoriach zwyciężali: Piotr Sułek (KS Sułek Boplight Świdnica),
Michał Mroczkowski (LKS Atom Boxmet Dzierżoniów), Anna Harkowska (Giant OKS Warmia i Mazury), Agata Drozdek (KK BCM Nowatex Ziemia Darłowska) i Dorota Przęzak (LKS Atom Boxmet Dzierżoniów).
ZDJĘCIA

28 kwiecień – Podgórzyn – Pod Śnieżką
W padającym deszczu u podnóża Śnieżki przyszło kolarzom walczyć w Ogólnopolskim Kryterium Ulicznym o Puchar Wójta Gminy Podgórzyn. Szóstka noworudzian wygrała jeden wyścig i raz zameldowała się na III miejscu. Cieszy zwycięstwo Daniela Poniatowskiego nad koalicją zawodników Boxmetu Dzierżoniów, z którymi przegrał na kryterium w Dzierżoniowie na rozpoczęciu sezonu. Kolejny raz na podium zameldowała się Daria Różnicka, która mocno przepracowała zimę i jest w wysokiej formie. Bardzo dobry start zanotował Michał Wnęk punktując i aktywnie walczący w czołowej grupie sprinterów co dało mu siódme miejsce w klasyfikacji kryterium.

WYNIKI

ŻACY:
1. Daniel Poniatowski (UKS Centrum Nowa Ruda),
2. Eryk Kaczor,
3. Wiktor Wiśniewski (obaj LKS Atom Boxmet Dzierżoniów).

MŁODZICZKI:
1. Paulina Pastuszek,
2. Sara Tonder (obie MKS Karolina Jaworzyna Śląska),
3. Daria Różnicka,
7. Julia Wojtoń (obie UKS Centrum Nowa Ruda).

JUNIORZY MŁODSI:
1. Remigiusz Komisarek (UKS Panorama Nowogard),
2. Krzysztof Skibiński (LKKS Górnik Wałbrzych),
3. Bartosz Rudyk (UKS Moto Agbud Jelcz Laskowice),
7. Michał Wnęk,
14. Kacper Kalkowski (obaj UKS Centrum Nowa Ruda).

JUNIORZY:
1. Mateusz Rudyk (UKS Moto Agbud Jelcz Laskowice),
2. Mateusz Kowalski,
3. Bartłomiej Polkowski (obaj LKKS Górnik Wałbrzych),
5. Bartosz Kołodziej (UKS Centrum Nowa Ruda).
W pozostałych kategoriach zwyciężali: Piotr Sułek (KS Sułek Boplight Świdnica),
Michał Mroczkowski (LKS Atom Boxmet Dzierżoniów), Anna Harkowska (Giant OKS Warmia i Mazury), Karolina Wolska (LKKS Górnik Wałbrzych) i Dorota Przęzak (LKS Atom Boxmet Dzierżoniów).

2 maja Legnica – Małe Grody Piastowskie
Jest już tradycją, że przed startem kolorowego, międzynarodowego peletonu Wyścigu Szlakiem Grodów Piastowskich rozgrywany jest wyścig w kategorii młodziczek i młodzików. Przed dwoma latami tryumfowała Klaudia Cybulska. Tym razem do walki stanęły Julia Wojtoń i Daria Różnicka. Wyścig jak zwykle rozgrywany jest jako open, czyli razem młodziczki i młodzicy. Taka formuła promuje starsze zawodniczki, które potrafią dotrzymać koła młodzików już od pierwszych metrów wyścigu. Nie bez znaczenia była pomoc zorganizowana wewnątrz klubów które wystawiły dziewczęta z chłopcami. Od startu zaatakowało trzech kolarzy: Mroczkowski, Gieracki i Ołoszczyński rozrywając peleton na dwie grupy. Niestety w tej drugiej były nasze dziewczęta. Wymieniona trójka odjechała po paru okrążeniach. Po dwóch zawodników Karoliny Jaworzyna Śląska i TC Chrobry Głogów razem z dwiema młodziczkami Karoliny Jaworzyna Śląska i dwiema z UKK Oriens Chojnów stworzyli silny motor poczynań tej grupy. W drugiej grupie tylko nasze zawodniczki, a szczególnie Daria Różnicka próbowały zniwelować przewagę rywali. Nie udało się to, ale dziewczęta dużo nauczyły się w zakresie taktyki walki na szosie.

WYNIKI

Młodziczki:
1. Paulina Pastuszek,
2. Sara Tonder (obie MKS Karolina Jaworzyna Śląska),
3. Alaksandra Baranowska 4. Nikola Pawlikowska (obie UKK Oriens Chojnów),
5. Julia Wojtoń,
6. Daria Różnicka (obie UKS Centrum Nowa Ruda).

Młodzicy:
1. Michał Mroczkowski (LKS Atom Boxmet Dzierżoniów),
2. Patryk Gieracki (KS Ślęża Mat Felt Sobótka),
3. Dawid Ołoszczyński (UKK Agat Jelcz Laskowice).