Home / Turystyka i sport / III Młodzieżowe Mistrzostwa Polski Futsalu U-14

III Młodzieżowe Mistrzostwa Polski Futsalu U-14

W miniony weekend w hali sportowej odbyły się III Młodzieżowe Mistrzostwa Polski Futsalu U-14, w których wzięło udział 12 drużyn – w tym reprezentanci Nowej Rudy. Dwudniowe zawody przebiegały na prawdziwie mistrzowskim poziomie, niezwykle pokazowe bramki, zacięta rywalizacja oraz walka do ostatniej sekundy sprawiały, że publiczność bardzo żywiołowo dopingowała swoich faworytów.

Organizatorami Mistrzostw byli: Polski Związek Piłki Nożnej, Klub Sportowy Piast Nowa Ruda, Urząd Miasta Nowa Ruda, Centrum Turystyczno – Sportowe oraz Pan Andrzej Cyman i Pan Eugeniusz Gruszka. W pierwszym dniu zawodów odbył się również mecz pokazowy w wykonaniu przedstawicieli Samorządu Miasta Nowej Rudy i Senatorów RP przy udziale Moniki Wielichowskiej Poseł na Sejm  RP.

W finale turnieju GKS Wikielec pokonał Gwiazdę 2:1 po golach braci Rafała i Radosława Kruczkowskich. Autorem honorowego trafienia dla rudzian był Dawid Piekarski. Trzecie miejsce zajął Rekord Bielsko-Biała, który wygrał z GSF Jasna Gliwice 5:1. Drużyna z Bielska-Białej miała również w swoich szeregach najlepszego strzelca turnieju, którym został Damian Hilbrycht (10 goli). Najlepszym bramkarzem był Kamil Wołowiec (Góral Tryńcza), a najlepszym zawodnikiem wybrano Szymona Jajkowskiego z GKS Wikielec. Medaliści Mistrzostw zostali udekorowani przez obecnych na hali Bogdana Duraja – wiceprzewodniczącego Komisji Futsalu i Piłki Plażowej PZPN, Eugeniusza Gruszkę – członka Zarządu Dolnośląskiego ZPN, Monikę Wielichowską – Poseł na Sejm RP, Pawła Marciniaka Prezesa Centrum Turystyczno – Sportowego oraz Krzysztofa Bolisęgę – Prezesa Klubu Sportowego Piast Nowa Ruda