Home / Ciekawostki / II marsz nordic walking studentów UTW

II marsz nordic walking studentów UTW

Mimo źle zapowiadającej się pogody odbył się w zaplanowanym terminie, tzn. 17 maja. Na starcie stawiło się 19 osób – słuchacze Noworudzkiego UTW nieco wzmocnieni siłami członków PTTK. Poprzedniego dnia lało i trzeba było zmienić trasę ad hoc. Żeby nie iść po leśnych, błotnistych ścieżkach i mokrych trawach, wybraliśmy trasę – „asfaltową” – niestety, ale na deszczową pogodę bezpieczną. START odbył się z zaplanowanego miejsca, czyli ze stacji kolejowej w Słupcu. Dalej, wzdłuż torów kolejowych zeszliśmy do ulicy Kwiatowej, potem przez Stary Park, ulicę Kasztanową i drogą między działkami. Tu kiście bzu aż prosiły, żeby nasycić się pięknym zapachem i nacieszyć oczy fioletem i bielą.
Przy rozdrożnym krzyżu (o którym niektórzy starsi mieszkańcy mówią, że to grobowiec) skręciliśmy w prawo i wyszliśmy na Zagórze. Nie padało i chociaż widoczność była marna, to i tak można było podziwiać świeżo opłukaną deszczem roślinność, porastającą okoliczne wzgórza. Wytrwałym piechurom przyglądały się koty, ciekawskie koguty i psy. Połowa trasy wypadła nam przy starej stodole – miejscu, przez które często wiodą nasze kijkowe trasy. Chwila odpoczynku na łyk napoju i kanapkę i… chciał nie chciał, trzeba było ruszyć w drogę powrotną, bo zaczęło dość intensywnie padać.
Zeszliśmy więc przez Debry, do ulicy Bożkowskiej i nasz Marsz zakończyliśmy przy ulicy Spacerowej. Dumnie możemy powiedzieć:
My się deszczu nie boimy
Nasze trasy zaliczymy!
Anna Szczepan
Noworudzki UTW
fot,. Edward Lada, Leokadia Jakóbiec