Home / Turystyka i sport / Festiwal lepienia bałwanów…

Festiwal lepienia bałwanów…

W miniony właśnie weekend można było wziąć udział w bardzo ciekawych imprezach na śniegu. Może nie w pobliżu, ale przecież niezbyt daleko. W sobotę( 2-go marca) na zboczu Jaworka nad Międzygórzem odbyły się zawody w zjazdach na rogatych saniach (czwarte, międzynarodowe).
Pogoda dopisała wyśmienicie. Stok do zjazdów był niezbyt długi i niezbyt stromy, ale zawodnicy osiągali prędkości imponujące, więc niektóre zjazdy kończyły się wywrotką. Było dużo dobrej zabawy, zwycięzcy otrzymali nagrody, a wszyscy uczestnicy z apetytem zajadali gorący bigos. Natomiast w niedzielę (3-go marca) w Sokołowsku odbył się Ogólnopolski Festiwal Lepienia Śniegowych Bałwanów. Jak się naprawdę okazało – to międzynarodowy i już trzeci z kolei.
W czasie, kiedy drużyny z zapałem lepiły bałwany ( do uzyskania materiału do lepienia używając łopat, bo śnieg już twardy), dla dzieci urządzono zawody narciarskie. Dodatkową atrakcją dla dzieci była możliwość przejechania się śnieżnym skuterem. Też były nagrody i też dużo dobrej zabawy.
Nie obyło się bez ogniska z pieczeniem kiełbasek, grochówki z kotła, domowych ciast i gorącej herbaty. Jednak trochę szkoda, że to wszystko nie działo się nieco bliżej.
Anna Szczepan
(obserwatorka obu imprez)